Ula Kapała

Absolwentka Wydziału Malarstwa i RzeĽby wrocławskiej ASP, z zamiłowania interpretatorka tradycyjnej muzyki irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej i amerykańskiej.

Działalno¶ć:
Na scenie obecna od trzynastego roku życia. Brała udział w festiwalach i konkursach piosenki obcojęzycznej, zajmuj±c najwyższe lokaty. ¦piewała pie¶ni gospels, blues, country a nawet ballady jazzowe, nie stroni±c od poezji ¶piewanej i piosenki turystycznej. Jednak przede wszystkim, ¶piewała i do dzi¶ ¶piewa, aranżuje tradycyjne pie¶ni irlandzkie i szkockie.

Tu znalazła swoj± "niszę ekologiczn±", swoich wiernych fanów. którzy widz± w niej genialn± niemal wykonawczynie muzyki celtyckiej. Ale nie tylko oni. Rodowici Irlandczycy nie mogli uwierzyć, że tak potrafi ¶piewać Polka! W opinii Ambasady Irlandii Ula jest najlepsz± w Polsce reprezentantk± tego gatunku muzyki. Systematycznie nagrywa, koncertuje, bierze udział w festiwalach muzyki celtyckiej odbywaj±cych się w Polsce.

W sierpniu (premiera 17.08. na Festiwalu Kultury Celtyckiej Dowspuda 2007) ukazała sie jej najnowsza, trzecia w dorobku, płyta "Mary And the Soldier".

Ula Kapała - ¶piew, mandolina, gitara akustyczna
Wiktor Bartczak - gitara akustyczna, tin whistle, mandolina
Jan Kapała - gitara akustyczna, gitara basowa
Andrzej Krupski - bodhran