Grupa JRM

JRM grupa wykonująca na żywo repertuar inspirowany tradycyjnymi standardami celtyckimi (Irlandia, Szkocja, Walia, Kornwalia, Galicia, Asturia i Bretania).

Działalność:
Połączenie celtyckiej harmoni z dynamicznym akompaniamentem sekcji rytmicznej. Repertuar grupy to ludowe melodie i pieśni celtyckie wykonywane często w niekonwencjonalny sposób.

W warstwie tekstowej zespół wykorzystuje często poezję narodowego poety szkockiego Roberta Burnsa. Tradycyjna melodyka szkocka i irlandzka oparta na brzmieniu skrzypiec, akordeonu i flażoletu (Irish whistle) doskonale współgra z dynamiczną sekcją rytmiczną niejednokrotnie mieszczącą się w konwencji jazzu, rocka czy fusion. JRM to także wybór tradycyjnych tematów celtyckich, irlandzkich oraz szkockich utworów instrumentalnych i pieśni, pełnych życia, skocznych jigów i reeli oraz nostalgicznych ballad i lovesongów.

Tomasz Urban - skrzypce, mandolina, śpiew harmoniczny
Wojciech Jurgiel - akordeon guzikowy, akordeon klawiszowy
Artur Grudziński - pianino, instrumenty klawiszowe
Przemysław Wawrzyniak - dudy szkockie, flety i flażolety, bodhran oraz instrumenty perkusyjne